Θρησκευτικά (ΔΕ) (Γυμνάσιο)

ΕΙΚΟΝΟΜΑΧΙΑ

Αποτελέσματα ερωτηματολογίου και δημιουργία ομάδων

›Συγκεντρώνουμε τις απαντήσεις των μαθητών και  τις αντιγράφουμε σ΄ένα κείμενο word  και δημιουργούμε ένα συννεφόλεξο με την εφαρμογή wordle .(15΄περίπου).
›Η δεύτερη διδακτική ώρα κλείνει με αναφορά  στις εργασίες των ομάδων και σε απορίες που θα εκφράσουν οι μαθητές για την πορεία των εργασιών τους.(15΄ περίπου για χωρισμό ομάδων ,ρόλων και απορίες).
Δημιουργός Σεναρίου: Δημήτρης Καϊμασίδης (Εκπαιδευτικός)